Päivän vitsi
Mies menee ravintolaan ja istuutuu seisovan pöydän ääreen syömään. Tarjoilija kiirehtii paikalle sanomaan: Hyvä herra, meillä on täällä pöytiä joissa voi ruokailla. Kiitos, mutta tämä pöytä sopii minulle mainiosti, mies sanoo ja jatkaa syömistään.
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1954Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1825Joulukalkkuna
1764Lipeäkala uunissa
1565Nopea pizzapohja leivinjauheella
1059Waldorfin salaatti
1047Kinkun kuorrutus
1037Vanhan ajan Rexkakku
871Uunihauki
813Broilerilasagne
800Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Juustoinen kukkakaalikeitto
Aineet
½ kg kukkakaalia 
6-7 dl kasvislientä 
noin 100 g sinihomejuustoa 
ripaus musta- tai valkopippuria 
persiljaa tai kirveliä
Valmistus
1. Paloittele kukkakaalit ja keitä kasvisliemessä kypsiksi. 

2. Murenna sinihomejuusto joukkoon ja soseuta keitto sauvasekoittimella. Tarkista maku ja lisää hiukan pippuria. Suolaa ei todennäköisesti tarvitse lisätä, sillä liemi ja juusto ovat suolaisia. 

3. Sirottele keiton pinnalle silputtua persiljaa tai kirveliä.
Kasvisruoka

Lataa PDF
Share Share Share

Fibudo - tehokkuutta päivään!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Verkkosivujen osaaja! Worspress sivustot edullisesti!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät