Päivän vitsi
Mies menee ravintolaan ja istuutuu seisovan pöydän ääreen syömään. Tarjoilija kiirehtii paikalle sanomaan: Hyvä herra, meillä on täällä pöytiä joissa voi ruokailla. Kiitos, mutta tämä pöytä sopii minulle mainiosti, mies sanoo ja jatkaa syömistään.
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1945Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1817Joulukalkkuna
1761Lipeäkala uunissa
1561Nopea pizzapohja leivinjauheella
1053Waldorfin salaatti
1041Kinkun kuorrutus
1031Vanhan ajan Rexkakku
868Uunihauki
808Broilerilasagne
795Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Sellerinmakuinen juolusalaatti
Aineet
1 kerä rapeaa salaattia 
muutama sellerinvarsi tai 
1 juuriselleri
2 omenaa
1 pieni tlk ananaspaloja

Koristeeksi:
vähän rouhittuja pähkinöitä
(viinirypäleitä)

Kastike:
1 dl kevytmajoneesia tai kermaviiliä
1dl kuohukermaa
suolaa, pippuria, sokeria
Valmistus
Suikaloi salaatti ja sellerinvarret. Jos käytät juuriselleriä, raasta se. Raasta tai kuutioi omenat. Sekoita vihannekset ja hedelmät keskenään. Sekoita majoneesi tai kermaviili ja vaahdotettu kerma. Mausta suolalla, pippurilla ja ripauksella sokeria. Sekoita kastike salaattiainestn joukkoon. Koristele salatti pähkinöillä (ja rypäleillä).
Joulu

Lataa PDF
Share Share Share

Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät