Päivän vitsi
Asiakas lukee ruokalistaa pystymättä tekemään päätöstään. Lopulta hän sanoo: Tuokaa minulle rapuvoileipä. Valitettavasti meillä ei nyt ole muita äyriäisiä kuin munia.
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1946Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1818Joulukalkkuna
1762Lipeäkala uunissa
1562Nopea pizzapohja leivinjauheella
1056Waldorfin salaatti
1042Kinkun kuorrutus
1032Vanhan ajan Rexkakku
869Uunihauki
808Broilerilasagne
797Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Kreikkalainen salaatti
Aineet
3 isoa tomaattia  
1 kurkku  
1 sipuli  
1 paprika 
200 g feta-juustoa  
20 mustaa oliivia salaattia  
6 rkl oliiviöljyä 
2 rkl viinietikkaa 
suolaa, pippuria oreganoa	
Valmistus
Leikkaa tomaatit, kurkku, paprikat ja sipuli viipaleiksi. Avaa sipulin viipaleet renkaiksi. Huuhtele ja suikaloi salaatinlehdet. Asettele ainekset salaattivadille. Vatkaa öljy ja viinietikka kastikkeeksi, mausta se suolalla ja pippurilla ja kaada salaatin päälle. Laita feta-juustokuutiot ja oliivit salaatin päälle. Ripottele päälle oreganoa. 	
Kreikka

Lataa PDF
Share Share Share

Fibudo - tehokkuutta päivään!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Verkkosivujen osaaja! Worspress sivustot edullisesti!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät