Päivän vitsi
Kesken kokkiopintojen köyhä Henri Pirelli siirtyi rengasalalle ja tienasi hetkessä miljoonaomaisuuden
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1948Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1821Joulukalkkuna
1762Lipeäkala uunissa
1563Nopea pizzapohja leivinjauheella
1056Waldorfin salaatti
1043Kinkun kuorrutus
1033Vanhan ajan Rexkakku
869Uunihauki
809Broilerilasagne
798Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Punainen pata
Aineet
100-200 g siankylkeä

1/2-1 l punikkitatteja (200-300 g pakastettuja)

1/2-1 l keitettyjä punajuuria tai 
jonkin verran vähemmän etikkapunajuuria  
suolaa  tomaattia tai paprikaa  
Valmistus
Leikkaa aineet pikku kuutioiksi. Sulata sianlihasta rasva paistinpannussa ja ruskista lihakuutiotkevyesti. Lisää sienet ja punajuuret ja ruskista niitäkin kevyesti.  Lisää suolaa ja hauduta hiljalleen, kunnes liha mureutuu. 

Ruoka on hakkelusmainen. Vähän vettä tai lihalientä voi lisätä, jos tuntuu liian kuivalta. Tomaatti- tai paprikapalat piristävät tätä mustanpunaista pataa.
Venäjä

Lataa PDF
Share Share Share

Fibudo - tehokkuutta päivään!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Verkkosivujen osaaja! Worspress sivustot edullisesti!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät