Päivän vitsi
Asiakas tutki ruokalistaa: Luulen, että otan porsasta. Mutta siinä ei saa olla liikaa rasvaa. Eikä liikaa suolaa. Mutta ei se mautonkaan saa olla. Sitten se ei saa olla liian kypsää, muttei raakaakaan. Hyvä on, sanoi tarjoilija, ja mihin veriryhmään sen porsaan täytyy kuulua?
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1945Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1817Joulukalkkuna
1761Lipeäkala uunissa
1561Nopea pizzapohja leivinjauheella
1053Waldorfin salaatti
1041Kinkun kuorrutus
1031Vanhan ajan Rexkakku
868Uunihauki
808Broilerilasagne
795Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Kebabia jogurtilla, yksinkertaisempi versio
Aineet
450 g jauhelihaa
5 dl maustamatonta jogurttia
6 pitaleipää
3 rkl oliiviöljyä
3 valkosipulin kynttä
mustapippuria
suolaa
3/4 dl persiljaa
Valmistus
Sulata voi paistinpannulla ja kypsennä jauheliha. Lisää murskatut
valkosipulin kynnet ja mausteet. Kuutioi pitaleipä ja laita suurelle
tarjoilulautaselle. Kaada jogurtti pitaleipien päälle. Laita päällimmäiseksi jauheliha. Koristele persiljalla ja tarjoile.
Turkki, Kansainvälinen keittiö

Lataa PDF
Share Share Share

Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät