Päivän vitsi
Asiakas lukee ruokalistaa pystymättä tekemään päätöstään. Lopulta hän sanoo: Tuokaa minulle rapuvoileipä. Valitettavasti meillä ei nyt ole muita äyriäisiä kuin munia.
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1948Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1821Joulukalkkuna
1762Lipeäkala uunissa
1563Nopea pizzapohja leivinjauheella
1056Waldorfin salaatti
1043Kinkun kuorrutus
1033Vanhan ajan Rexkakku
869Uunihauki
809Broilerilasagne
798Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Varraskana Tisza-järven tapaan
Aineet
1            lihava kana
50     g   suolaa
20     g   jauhettua pippuria
200   g   rasvaa tai öljyä
20     g   grillimaustetta
Valmistus
Esityöt:
Puhdistetun kanan sisäelimet poistetaan, kanan jalat, pää ja kaula leikataan pois. Kanan pinta pyyhitään kuivaksi ja sisukseen hierotaan suolaa ja pippuria. Valmistetaan hyvä hiilos nuotioon.

Valmistus:
Kana laitetaan vartaaseen ja sitä pidetään hiilloksen yllä koko ajan pyörittäen. Valellaan silloin tällöin suolatulla rasvalla tai öljyllä. Tarjotaan keitettyjen perunoiden kera.
Kansainvälinen keittiö, Unkari

Lataa PDF
Share Share Share

Fibudo - tehokkuutta päivään!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Verkkosivujen osaaja! Worspress sivustot edullisesti!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät