Päivän vitsi
Asiakas lukee ruokalistaa pystymättä tekemään päätöstään. Lopulta hän sanoo: Tuokaa minulle rapuvoileipä. Valitettavasti meillä ei nyt ole muita äyriäisiä kuin munia.
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1943Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1816Joulukalkkuna
1759Lipeäkala uunissa
1560Nopea pizzapohja leivinjauheella
1051Waldorfin salaatti
1040Kinkun kuorrutus
1031Vanhan ajan Rexkakku
868Uunihauki
805Broilerilasagne
795Tonnikalapastasalaatti

Hunajainen sieni-sitruunaspagetti
Aineet
Spagettia tai nauhamakaronia neljälle 

Kastike:

400 g herkkusieniä (tai omia pakastettuja sieniä) 
25 g voita 
2 tl hunajaa 
suolaa, viherpippuria 
(1 tl raastettua sitruunan kuorta) 
sitruunasta puristettua mehua 
vihanneskrassia tai kevätsipulia 
Valmistus
Keitä spagetti pakkauksen ohjeen mukaan.
Puhdista ja pilko herkkusienet. Kuumenna voi ja hunaja paistinpannussa ja ruskista sienet kauniin kullanruskeiksi (tee pakastesienille samoin ryöppäyksestä huolimatta kosteutta on hyvä haihduttaa lisää). 
Mausta suolalla, viherpippurilla, raastetulla sitruunan kuorella ja sitruunasta puristetulla mehulla. 
Sekoita kastike kuuman pastan joukkoon. Silppua pinnalle vihanneskrassia tai kevätsipulia. 
Makaroniruoka, Sienet

Share Share Share

Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät