Päivän vitsi
Asiakas oli jo odottanut annostaan pitkään kun hovimestari käveli ohi. Hän kysyi: Kuulkaas, mahtoiko se tarjoilija lähteä ostamaan ruokatarpeita?
10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
1945Hanhipaisti Hauhalan tapaan
1817Joulukalkkuna
1761Lipeäkala uunissa
1561Nopea pizzapohja leivinjauheella
1053Waldorfin salaatti
1041Kinkun kuorrutus
1031Vanhan ajan Rexkakku
868Uunihauki
808Broilerilasagne
795Tonnikalapastasalaatti

Lataa PDF
Gluteeniton piimäpiirakka
Aineet
½ l piimää 
150 g sulatettua tai juoksevaa margariinia 
1 ½-2 dl sokeria 
1 tl vanilliinisokeria 
3 dl tattarijauhoja 
3 dl vähäproteiinista leipäjauheseosta 
1 tl soodaa 

päälle: 
1 l marjoja tai hedelmäpaloja 
1 tl kanelia 
kide tai fariinisokeria maun ja marjojen mukaan
Valmistus
1.Sekoita kuivat aineet ja margariini piimän joukkoon. Levitä taikina leivinpaperilla vuoratulle uunipellille. Ripottele päälle marjat tai esim. omenakuutiot, kaneli ja sokeri. Paista 225 asteessa noin 25 minuuttia. Piirakan voi hyvin pakastaa. Jauhoina voit käyttää myös kokonaan Jyttejauhoja. 

Jälkiruoka

Lataa PDF
Share Share Share

Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä
Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri
RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät